משכנתא לשיפוצים

משכנתא על פי רוב היא הלוואה ארוכת טווח שמשכה מגיע לכמה עשרות שנים (לפעמים אף 30 שנים). על פי רוב לאחר סיומם הנשגב של תשלומי המשכנתא המקורית, הנכס מתיישן ודורש אי אלו שהם שיפוצים לחידושו. פעמים רבות חידוש הצנרת בבית, החלפת מערכת החשמל או שיפוץ יסודות המבנה, הופכים להכרח של ממש ונוסף להם הרצון והצורך של כל אחד מאיתנו, בשיפוץ המראה הכללי של הבית או הדירה ושינוי אווירה בהם.

משמעותם העיקרית של שיפוצים אלה הן הוצאות כספיות רבות, כאשר פעמים רבות, השיפוץ התחזוקתי לא סובל דיחוי (סכנת התפוצצות צנרת, קריסת מבנה או שריפה כתוצאה מקצר חשמלי). במקרים כנ"ל מציעים הבנקים השונים משכנתא לשיפוצים מסוגים שונים ועל ידי כך עוזרים לשמור על איכות חיים גבוה ולהיפתר מהעול הכספי המיידי.

תנאים לקהל משכנתא לשיפוצים

תנאי קבלתה של משכנתא לשיפוצים זהים לתנאיהן של משכנתאות רגילות. הנכס משועבד כנגד ההלוואה, כאשר ערך הנכס (נקבע על ידיד שמאי) מהווה את גובה ההלוואה המקסימאלי אותה ניתן לקבל. במקרה בהן ערך הדירה אנו מספיק הצגת בטחונות נוספים (ערבים, חסכונות וכיו"ב) יכולים גם הם להוות ערובה מספקת כנגד ההלוואה.

מסלולי משכנתאות

מסלולים של משכנתא לשיפוצים, כאמור זהים למשכנתא רגילה ומוצעים כדלקמן:

• משכנתא בריבית קבועה
• משכנתא צמודת מדד בריבית משתנה
• משכנתא בריבית פריים
• משכנתא בריבית צמודת מט"ח (דולר/יורו/ יין יפני)
• משכנתא משולבת (מורכבת ממספר מסלולים כנ"ל)

שני סוגים של משכנתא לשיפוצים

משכנתא לשיפוצים זוכה ליחס שונה בין הבנקים השונים ובין המהות הספציפי של השיפוץ. קיימים שני סוגים עיקריים של משכנתא לשיפוצים:

1. משכנתא לכל מטרה, שתנאי יהיו על פי רוב טובים פחות (ריביות גבוהות יותר וכיו"ב)
2. משכנתא למטרת מגורים, שתנאיה על פי רוב זהים למשכנתא לרכישת נכס.

הסיבה להבדלים בריביות בין סוג אחד לסוג השני של משכנתא לשיפוצים, היא שאחת מוגדרת כהכרח ועל כן זוכה לתנאים מועדפים והשנייה מוגדרת כמותרות. לדוגמא משכנתא לשיפוצים לשיפוץ יסודות מבנה שעומד לקרוס תהיה שונה בתכליתה ממשכנתא לשיפוץ ארונות המטבח או המראה הכללי של הבית.

אלטרנטיבות נוספות

על פי רוב מומלץ להשתמש בקרים כאלו בחסכונות שונים (במידה ויש) או לקחת הלוואות קטנות יותר לתקופה קצרה. למרות זאת, אנשים רבים נוהגים לקחת משכנתא לשיפוצים, לעיתים אפילו בגובה יחסי בלבד, המשלים את הסכום החסר להם, לתיקון ליקויים ספציפיים בבית או לשיפוץ כללי של מראה הדירה. משכנתא לשיפוצים, כאמור, מאפשרת לנו להמשיך בחיי היומיום, ללא דאגות מיותרות וללא מתחים/לחצים מיותרים, שנגרמים עקב מחסור בכסף לו אנו זקוקים נואשות ובצורה בה אנו יודעים שילדנו ומשפחתנו זוכים לקורת גג בטוחה המספקת להם הגנה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: