מחשבון משכנתא

משכנתא היא מילה המתארת את ההלוואה הגדולה ביותר שאדם בדרך כלל לוקח על עצמו, לרוב לצורכי רכישה של נכס למגורים או לעסק. בתוקף היותה כזו, לקיחת משכנתא טומנת בחובה מחשבה כבדת משקל וסקר נרחב מאוד של הנוטל אותה, בקרב הבנקים השונים ובקרב הבנקים למשכנתאות, אשר זו תכליתם.

על מנת לקבל את ההחלטה הושכלת ביותר בעבור אותו אדם אשר מבקש לקחת משכנתא, לא די בביצוע השוואת משכנתאות ואיסוף הצעות בין בנקים למשכנתאות ופגישות אינסופיות עם יועצי המשכנתאות השונים, אשר מרוב מידע ומלל כתוב עלולים לבלבל ולסחרר כל אחד שאין לו ידע מקצועי בתחום.

לשם כך, באה לעזרתנו הקידמה, בדמות רשת האינטרנט שמציעה מחשבוני משכנתא לרוב, בעבורנו, האנשים מן השורה, אשר טרם לקחו משכנתא ומעוניינים בכך, או אשר קיבלו מגוון הצעות וקצת התבלבלו עם כל הנתונים.

יתרונות מחשבוני המשכנתאות השונים:

1. חישוב ההחזר החודשי על סמך הסכום אותו מתכננים לקחת, בשילוב נתוני הריבית, אשר מוצעת בידי כל בנק, הצמדות למיניהן, אם יש ומספר תשלומים מבוקש. משכי הזמן נעים בין 36 חודשים עד לכ-40 שנה.

2. חישוב מספר התשלומים הרצוי לפי סכום התחלתי וסכום החזרים חודשיים מבוקש, תוך התחשבות בריבית ובהצמדות השונות, אם ישנן.

3. הצגת נתון הסכום אשר כדאי לקחת כמשכנתא, אם מזינים החזר חודשי מבוקש וריבית מוצעת.

4. השוואה בין תנאי המשכנתא השונים לפי גובה הריבית וההחזר החודשי.

5. השוואה בין משכנתא בריבית קבועה לבין משכנתא בריבית משתנה, תוך שימוש במחשבונים אשר יודעים לחזות באופן משעורך שינויים בגובה הריבית במשק, לאורך טווח מסויים של זמן.

6. סיוע בתכנון עתידי לטווח מסויים של אדם אשר מתעתד לקחת משכנתא, בהתאם לסכום ההחזר החודשי אשר לפי המחשבון, יוחזר בכל חודש.

7. הסכומים אשר מתקבלים במחשבון זהים כמעט לסכומים אשר ישולמו בפועל, בעובר כל משכנתא.

8. חילוץ הריבית האופטימלית, בעבור כל אדם המבקש לקבל משכנתא, תוך התחשבות, כמובן בריבית המוצעת בבנקים השונים.

9. שימוש במחשבון על מנת לאמוד החזרים חודשיים, תקופת החזר וגובה הלוואה מבוקשת במקרה שאדם מסויים מחליט לאחזר את המשכנתא שלו, כלומר, לקחת הלוואה אחרת על מנ לסגור את הסכום הנותר לשלם מן המשכנתא, בתנאים שאולי טובים לו יותר מאשר תנאי המשכנתא המקוריים. מחשבון זה אף ייתן תמונה מלאה, האם בכלל כדאי לאותו אדם לאחזר את המשכנתא לאור התנאים החדשים שהוצעו לו, או לחילופין, לפי התקופה הכלכלית בה עלתה שאלה אחזור המשכנתא.

אחרי חישוב של ההצעות השונות, אל מול היכולות השונות, במחשבוני המשכנתא, ניתן לקחת את הנתונים שהתקבלו, עם ההצעות השונות ואז לשבת עם יועצי משכנתאות, על מנת להתאים עד כמה שניתן את הציפיות אל קרקע המציאות ולמצוא את המשכנתא אשר לא תפתיע אותכם במהלך הזמן שתהיו מחוייבים אליה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: