משכנתא בלון מלא או חלקי

משכנתאהחלטתם לפנות אל הבנק ולבקש הלוואה. הבנק שלכם מציע כמה אפשרויות להלוואה, הכוללות הלוואה בריבית שקלית, במסגרתה מתבצע תשלום חודשי קבוע על פי תקופת פירעון ההלוואה, הלוואה לדירה בצורה משכנתא, במסגרתה ההלוואה הינה בריבית צמודה למדד ופתרון שלישי נוסף, הגדלתה של מסגרת האשראי, המובילה להגדלתן של היכולות הכלכליות.

סוג רביעי ומעניין הוא הלוואה בצורת משכנתא בלון. משכנתא בלון, הנקראת גם הלוואת גישור, מאפשרת ללווה משכנתא בלון להחזיר את קרן ההלוואה והריבית המצטברת כולה בתום תקופת ההלוואה. אפשרות אחרת להחזרתה של משכנתא בלון היא החזרתה של הריבית מדי חודש והחזרתה של הקרן רק בתום תקופת ההלוואה. משכנתא בלון, אם כן, מתאימה לאלה המבקשים סכום כסף עוד היום, אבל יודעים כי בעתיד ישתחרר להם סכום כסף נוסף (תכנית חיסכון, קרן השתלמות וכדומה), באמצעותם יוכלו לפרוע את ההלוואה.

משכנתא בלון – שיקולים חשובים

משכנתא בלון, כאמור, מאפשרת את קבלתו של הכסף כולו באופן מיידי והחזרתו על פי בחירה, המאפשרת נוחות מקסימאלית. משכנתא בלון מתאימה אך ורק לאלה היודעים בוודאות כי בעתיד ישתחרר להם סכום כסף, באמצעותו יוכלו לפרוע את ההלוואה. אחד השיקולים החשובים, בעת לקיחתה של משכנתא בלון, מלבד החשיבה העתידית בנוגע לכסף המשתחרר, הינו יכולתו הכלכלית של מבקש ההלוואה (שיקול זה, אגב, נכון בעת לקיחתה של כל הלוואה שהיא). משכנתא בלון באחד ממסלוליה מבקשת החזרתה של הריבית בשלב הראשון מדי חודש. בעת לקיחתה של משכנתא בלון מסוג זה, יש לוודא כי סכום הריבית האמור, הינו סכום העומד ברשותכם מדי חודש, אותו תוכלו לשחרר באופן קבוע לטובתה של משכנתא בלון. יש להתייחס להוצאות חודשיות קבועות נוספות, למידת יציבותו של מקום העבודה וכמובן למצב המשפחתי. העמסה של סכומי כסף, אותם תדרשו לשלם מדי חודש, בצורה לא ריאלית, יכול להקשות עליכם מבחינה כלכלית ולהביאכם לידי בחירה שגויה. חשוב במיוחד לקחת בחשבון כי בכל הקשור למשכנתא מסוג זה, משכנתא בלון, ככל שגובה ההלוואה גדול יותר ותקופת ההלוואה ארוכה יותר, כך התשלום, במסגרתה, יהיה גבוה במיוחד. ולכן, יש לוודא כי אכן מתייחסים לשיקולים הנכונים בעת בחירתה של משכנתא בלון על פני אפשרויות הלוואה אחרות.

משכנתא בלון – סוג נוסף

אפשרות נוספת של משכנתא בלון מתייחסת להלוואה בה גם הקרן, גם הריבית וגם הפרשי ההצמדה, כולם יחדיו נפרעים כתשלום אחד בתום תקופת ההלוואה. משכנתא בלון מסוג זה ניתנת בדרך כלל לתקופה של שנה או שנתיים. יתרונותיה של משכנתא בלון מתייחסים כמובן לאפשרות מימון ביניים עד לשחרורם של כספים עתידיים, כמו חסכונות, קרנות למיניהן וכדומה. בנוסף, משכנתא בלון הינה פירעון נוח, המותאם ליכולותיו של כל אחד המבקש אותה. משכנתא בלון כוללת גם ריבית נמוכה וקבועה. משכנתא בלון, כאמור, ניתנת לתקופה קצרה מאד, במסגרתה ההלוואה הינה בריבית קבועה אשר בדרך כלל נמוכה משיעורי ריבית להלוואות הניתנות לתקופות ארוכות יותר. משכנתא בלון הינה פתרון מימוני מצוין למבקשים לרכוש דירה ובעלי אמצעי מימון כספי, הידוע ככזה שישוחרר בעתיד לצורך סגירתה של הלוואה מסוג זה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: