הלוואות גרייס

ידוע כי הלוואות גרייס הן פתרון מצוין עבור לקוחות אשר מעוניינים לרכוש דירה, אך האמת היא שהלוואות מן הסוג הזה יכולות להיות אופטימאליות גם עבור צרכים אחרים לגמרי. הנוחות המלווה בחירה בהלוואות גרייס או הלוואות בלון הופכות אותן לאידיאליות גם כפתרון לטווח קצר וגם כפתרון לטווח ארוך יותר. אך ממה מורכבות הלוואות גרייס, כיצד מוחזרת הקרן ואיך ניתן לנצל את ההטבות השונות המלוות לקיחת הלוואות גרייס בצורה הטובה ביותר?

מה ההבדל בין הלוואות גרייס להלוואות בלון?

על פי ההגדרה הבסיסית, הלוואות גרייס הן למעשה הלוואות המספקות ללווה "תקופת חסד" (ולכן הביטוי Grace – חסד באנגלית). במסגרת הלוואות גרייס זוכה הלקוח לתקופה בה אינו משלם שום סכום כהחזר קבוע ורק בסוף התקופה הוא מתחיל להחזיר את סכום הקרן, כולל הריביות וההצמדה ובתשלומים. מלבד הלוואות גרייס רגילות יכול הלקוח להעדיף הלוואות בלון, אשר גם בהם הוא מקבל תקופת חסד, אך במקרה הזה הוא מחזיר את תשלומי הריבית וההצמדה באופן קבוע ואת סכום הקרן מיד בתום התקופה וללא פריסת תשלומים.

היתרון של תקופת הגישור

למעשה, הלוואות גרייס הן הלוואות המאפשרות גישור על פני תקופת זמן עליה הלווה מעוניין לדלג אך בסיומה הוא צריך להתחיל להחזיר את החוב על פי פריסה מוסכמת מראש, בעוד הלוואות בלון מחייבות פירעון מלא של הריבית והקרן מיד בסיום התקופה. הביטוי "הלוואות גרייס לקרן" מתאר מצב בו הריבית מוחזרת תקופתית, והקרן משולמת בתום תקופת ההלוואה – בדומה למקרים של הלוואות בלון. כדאי גם לזכור, כי הגמישות של הלוואות הגרייס, והעובדה שהלוואה מהסוג הזה משתלמת לרוב הלקוחות יותר מכפי שהיא משתלמת לבנק עצמו, הם גם פתח למשא ומתן מצידו של הלקוח על הטבת תנאי ההלוואה.

מתי כדאי להשתמש בהלוואות גרייס?

התרחיש האידיאלי ביותר לניצול הלוואות גרייס הוא כזה בו הלווה מעוניין לרכוש דירה או רכב חדשים, לפני שהוא מכר את הישנים. במצב כזה הלוואת הגרייס מאפשרת לו לגיוס את הסכום הדרוש, ולהחזירו כאשר הוא מקבל את התשלום מהצד השני. במילים אחרות, עבור טווח קצר הלוואות גרייס וכן הלוואות בלון בתנאים נוחים יכולות להיות לא רק הפתרון הפיננסי הטוב ביותר, אלא לפעמים גם היחיד.

האם ההלוואה היא לצורך פרטי או עסקי?

התייעצות לגבי הלוואות גרייס יכולה להיעשות במספר מישורים, ואינה מוגבלת רק להיבט הכלכלי. כדאי לקחת בחשבון כי ישנם מקרים בהם תקופת החסד שמאפשרת הלוואה מהסוג הזה היא דרך מצוינת לשמור על מאזן חיובי בחשבון הבנק. קבלת החלטה על הלוואות גרייס עשויה להיות חלק מהיערכות כלכלית במסגרת המשפחה, או לחילופין החלטה פרגמאטית לטובת עסק עצמאי. על כל מקרה יש לשקול הלוואות גרייס באופן חיובי ולדרוש אותן בתנאים הטובים ביותר.

מרחיבים את חופש הפעולה בבנק

הלוואות גרייס הוכיחו את עצמן בכל העולם, ולכן גם בישראל ישנה מגמה של הבנקים ושל גורמי מימון חיצוניים לתמוך בהלוואות מן הסוג הזה. עבור הלקוחות עצמם, אפשרות הבחירה בין הלוואות בלון להלוואות גרייס פותחת מספר אופציות ומרחיבה את חופש הפעולה הבנקאי.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: